WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sazad
    RS
    • 2008
    • 1520
    • Rapid Spaceback (NH1)

    PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2015

    1. PAOLO ESCO - GARDA - Camping Lido Lazise - 12-28 czerwiec; (jedziemy na 3 samochody)
    2. PAOLO ESCO - camping X ..... X (jeszcze nie zdecydowałem ale termin już jest pewny) - 22-29 sierpień;
    2. PAOLO ESCO - Caorle - Camping Laguna Village - 29.08- 05.09;

    ...jak ktoś ma plany to proszę się wpisywać - może się spotkamy
    Nasze plany:

    22-29.08 Toskania, San Vincenzo, EUROCAMP Park Albatros - widzę, że też tam byłeś
    29.08-04.09 GARDA, Peschiera, EUROCAMP Bella Italia
    Sebastian

    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6626
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Zamieszczone przez sazad
      EUROCAMP Park Albatros
      byłem tam, będziecie zadowoleni. Zróbcie sobie "wycieczkę" kilka km nad zatokę Barati - śliczne miejsce.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • sazad
        RS
        • 2008
        • 1520
        • Rapid Spaceback (NH1)

        zapamiętam - jakieś wskazówki, rady? chętnie przyjmę
        Sebastian

        Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

        www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez sazad
          jakieś wskazówki, rady?
          jak chcesz to daj mi na PW telefon to oddzwonię i porozmawiamy :wink:
          Nie wspomnę o tym, że na stronie 12 masz opis mojego pobytu w Park Albatros.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • tomcy
            Drive
            • 2010
            • 73
            • Octavia II (1Z3)
            • BLF 1.6 FSI 115 KM

            wróciłem z laguna village

            - ośrodek OK, dzieci zadowolone, pogoda jak na 14 to 10 dni palmy
            jak przyszło ochłodzenie to woda w basenie była zimna (dla mnie) dzieciakom to nie przeszkadzało, animacje dla dzieciaków plus dyskoteka połączona wraz wielkością kempingu umożliwiało poruszanie się dzieciaków bez asysty rodziców

            spotkani Polacy na kampingu byli trochę rozczarowani sanitariatami, że brak trawy w koło namiotów, plażą w porównaniu do innych ośrodków ciągnących się do Wenecji i wkoło - dla nas był to pierwszy raz - zapłaciliśmy frycowe za późne zarezerwowanie pola namiotowego - jak się okazało niewiele więcej byśmy zapłacili za namiot w vacansolei (jeśli ma się szczęście i trafi ofertę)

            zdobyliśmy bezcenne doświadczenie np. nie rozpoczynać wakacji w piątek (korek w Wiedniu 8km - nam się udało ale jak wracaliśmy to auta stały w takim korku)

            zaskoczony
            - droga brak autostrady pomiędzy Wiedniem i Brnem
            - 25 centów tańsza benzyna w Austrii po za autostradą
            - mocno wiało w Caorle
            - że się wszystko zmieściło w skodilaku namiot 20kg, dwa stoliki krzesełka szafka, lodówka turystyczna itd - ale jak zobaczyłem holendrów z 4 dzieci i 2 razy większym namiotem to stwierdziłem że jeszcze raczkuje.....

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              cdn wakacje Garda

              Do zwiedzenia nad Gardą polecam: http://www.italia.travel.pl/atrakcje.html a zwłaszcza proponuję wybrać się do doliny Molina gdzie znajduje się zespół wodospadów - http://www.parcodellecascate.it/ - cena za bilety 5 i 3 euro (duży parking jest bezpłatny, więc nie ma sensu pchać się pod kościół gdzie jest kilka miejsc parkingowych, które są już płatne !) więc koszt nie jest duży za to widoki przepiękne --- > http://www.kutny.pl/index.php/pl/wyp...pady-w-molinie

              Polecam też wybrać się do Lazise, pięknego miasteczka otoczonego starym obronnym murem oraz Bardolino z ładną promenadą ciągnącą się wzdłuż jeziora no i oczywiście Malcesine.

              [ Dodano: Pon 24 Sie, 15 12:31 ]
              Dziś pakowanie, jutro start - kierunek Caorle, powrót 6 września :P

              Ktoś jeszcze się wybiera w tym terminie ? :roll:
              Załączone pliki
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • bob_best
                Rider
                • 2013
                • 744
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Czy ktoś z Was może polecić jakiś sprawdzony apartament (chodzi o pokój z aneksem kuchennym - gotowanie dla dziecka) lub kemping (myślimy o domku) dla rodziny 2+1 (dziecko ok. 11 m-cy)? Utrudnieniem jest termin - dojazd na miejsce powiedzmy 21.09 i pobyt ok. 2-2,5 tygodnia. Chcemy coś blisko morza i niedaleko jakiegoś miasta/miasteczka by nie umrzeć z nudów. Nigdy nie byliśmy we Włoszech i nie mamy wielkich preferencji co do regionu - nie chcemy jedynie jechać zbyt daleko na południe (małe dziecię) i chcemy coś nad morzem.

                Budżet - ok. 2500zł - czy to wystarczająca kwota czy raczej skromna?


                PS. Sorry za pójście na skróty ale nagle diametralnie zmieniły nam się plany wakacyjne (praca ) i musimy podjąć szybko decyzję co robić
                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                Komentarz

                • Kordi
                  Drive
                  • 2008
                  • 67

                  Witam,

                  1) Co do kosztów wyjazdu, to należy wstępnie założyć: koszty dojazdu - ok. 1000 zł - 1200 zł, wyżywienie - policzyć mniej więcej tak jak w Polsce (kupując w supermarketach i gotując we własnym zakresie), ewentualnie należy rozważyć noclegi tranzytowe (w sumie jedzie się dosyć daleko) - po min. 150 zł / nocleg + Koszty noclegu na miejscu (domek we wrześniu na 2 tygodnie) to ok. 200 zł / dobę. Realnie należy założyć łącznie min. 4000-5000 na rodzinę / 2 tygodnie.
                  2) Co do miejsca we Włoszech. Na 1 raz polecam np. 1 tydzień nad Gardą + 1 tydzień w okolicy Wenecji. Co do Gardy - np. Camping Bella Italia lub Europa Silvella, co do okolic Wenecji: Camping Ca'Savio, Camping Sant Angelo, Camping Laguna Village w Caorle, Camping Union Lido. Kempingi rezerwujemy na stronie: www.vacansoleil.pl lub www.selectcamp.pl lub www.eurocamp.pl (należy wybrać najtańszą ofertę, standard jest porównywalny). Zaletą kempingów jest możliwość przemieszczania się w trakcie wyjazdu i zwiedzania nowych miejsc (stąd propozycja 1 tydzień Garda + 1 tydzień Adriatyk).

                  Pozdrawiam,

                  Komentarz

                  • mac_aaron
                    Elegance
                    • 2012
                    • 984
                    • Octavia III (5E3)
                    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                    12 ok. północy wyjazd do Lignano. Powrót 20 nad ranem.
                    Apartament 2 sypialnie i salon z aneksem - 320E.

                    Komentarz

                    • sazad
                      RS
                      • 2008
                      • 1520
                      • Rapid Spaceback (NH1)

                      PAOLO ESCO, miałeś rację Park Albatros (San Vincenzo - Toskania) superowy - drzewa piniowe robia fajny klimat, baseny czystem sklep dobrze zapatrzony, fajne animacje dla dzieci i dorosłych i codziennie muzyka na żywo przy barze. Polecam odwiedzić Sienę i San Gimignano.
                      Następny tydzień spędzaliśmy w Bella Italia (Peschiera - La Garda), camp dużo starszy, nie tak urokliwy jak Albatros, ale OK.

                      W przyszłym roku planujemy Camping Norcenni Girasole Club, Toskania, Umbria, Lazio oraz Camping Village Fabulous, Toskania, Umbria, Lazio - jezeli ktoś był to będę wdzięczny za informacje.
                      Załączone pliki
                      Sebastian

                      Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                      www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        dopiero wróciłem z Włoch, zjarany jak "prosiak" na rożnie - 10 dni pełne Słońca :yay:
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          No się teraz ochłodzisz. :lol:
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            fotka z Caorle ... :diabelski_usmiech
                            Załączone pliki
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • mac_aaron
                              Elegance
                              • 2012
                              • 984
                              • Octavia III (5E3)
                              • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                              PAOLO ESCO, tych tam Syryjczyków i innych ciapatków nie ma czasem na granicach? Bo widziałem jakieś durne posty w internecie, że atakują podróżnych itp.

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez mac_aaron
                                Syryjczyków i innych ciapatków nie ma czasem na granicach?
                                wracałem na Salzburg a potem na Linz-Wiedeń i żadnego muslimskiego bydła nie było na autostradach ani przy autostradach - bydło to nawet zbyt delikatne określenie w stosunku do muslimów :zastrzelic
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • ruwado
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 14883
                                  • Octavia IV (NX3)

                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  wracałem na Salzburg a potem na Linz-Wiedeń i żadnego muslimskiego bydła nie było na autostradach ani przy autostradach - bydło to nawet zbyt delikatne określenie w stosunku do muslimów :zastrzelic
                                  ciekawe co do przyszłego roku się zmieni :?
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  • mac_aaron
                                    Elegance
                                    • 2012
                                    • 984
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                    Przejechałem ta sama trasa Udine Linz Salzburg i był spokój. W drugą stronę mega korki na autostradach w Italii. To norma, czy zależy od dnia tygodnia? Wracamy w niedzielę.

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6626
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Wakacje 2016 :!:

                                      Rezerwacje dokonane:
                                      - Camping Europa Cavallino 24.06 -08.07 http://www.campingeuropa.com/en/camping/acquapark.html
                                      - Camping Vigna Sul Mar 20-30.08 http://www.campingvignasulmar.it/en/photo.php
                                      Jedziemy na 4 auta (potwierdzone)... choć chętnych było tyle, że musiało by jechać 10 samochodów :shock: ale kto wie... ile będzie docelowo.

                                      Jeżeli ktoś był już w Vigna Sul Mar to proszę o opinie.

                                      Jeśli ktoś się wybiera do Włoch to proszę dopisać termin i miejsce
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • Kordi
                                        Drive
                                        • 2008
                                        • 67

                                        Camping Vigna Sul Mar - jest ok. Czysty, ładne baseny, ładna plaża. Niedaleko duże centrum handlowe oraz Lidl. Fajne miejsce na wycieczki - można zwiedzić: Ferrarę, Ravennę i chociażby San Marino. Obowiązkowo trzeba zajechać do Comacchio (to tylko kilka kilometrów od kempingu). Ja spędziłem tam wspaniały tydzień w ubiegłym roku.

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6626
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez Kordi
                                          Camping Vigna Sul Mar - jest ok
                                          dzięki. To fajnie, że potwierdzasz opinie o tym campingu. Na zwiedzanie miejscowości zbytnio się nie nastawiam (w grę wchodzi tylko słodkie lenistwo) ale zapewne te pobliskie odwiedzę.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • aldam
                                            L&K
                                            • 2006
                                            • 1036

                                            Kampingi dość fajne. Szczególnie jak jedziemy z dzieckiem. Widzę że atrakcji od groma.

                                            Ale...

                                            Sprawdziłem cenę na 2 tyg latem w Parku Alpbatros i wychodzi 10kzł.
                                            Za tyle mam hotel z wyzywieniem o przyzwoitym standardzie nawet 4*.

                                            Także jaki jest sens brać kamping?
                                            Audi A4 1.8TFSI

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6626
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              Zamieszczone przez aldam
                                              Sprawdziłem cenę na 2 tyg latem w Parku Alpbatros i wychodzi 10kzł.
                                              dodam tylko że trzeba umieć szukać okazji. Spina Camping Village w Comacchio - za domek/namiot z prysznicem i WC na 10 dni całość 1920 zł w terminie od 27 czerwca. Jak ktoś chce to dam namiary ale tylko na PW ... może jeszcze coś zostało :wink:
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • Kordi
                                                Drive
                                                • 2008
                                                • 67

                                                Kempingi w sezonie nie są tanie. Nawet można powiedzieć, że są droższe od prostych kwater. Należy jednak zauważyć, że kempingi włoskie są na bardzo wysokim poziomie - fajne baseny, infrastruktura sanitarna, restauracje, sklepy itp. Dzieciaki bezpiecznie bawią się na powietrzu. Jest to kwestia stylu spędzania wakacji a nie prostych oszczędności. Niemniej warto wybierać okresy poza głównym sezonem, bo wtedy kempingi są bardzo konkurencyjne cenowo.

                                                Komentarz

                                                • PAOLO ESCO
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 6626
                                                  • Volkswagen
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Trzeba umieć znaleźć okazję - ja płacę za 14 dni w "sezonie" 24.06 -08.07 na bardzo dobrze wyposażonym campingu +-1760 zł ... wychodzi chyba taniej niż za dzień pobytu nad Bałtykiem.
                                                  Zamieszczone przez Kordi
                                                  Jest to kwestia stylu spędzania wakacji a nie prostych oszczędności.
                                                  zgadzam się! Stać mnie na wynajęcie hotelu czy domku ale wolę campingi z ich domkami/namiotami.
                                                  Zamieszczone przez Kordi
                                                  warto wybierać okresy poza głównym sezonem
                                                  poza sezonem ceny są często "śmieszne" ale ... przeważnie brak jest wtedy animacji :? Jeżeli jednak ktoś lubi jeździć i zwiedzać to zapewne mu to nie będzie przeszkadzało.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  • aldam
                                                    L&K
                                                    • 2006
                                                    • 1036

                                                    Poza sezonem to moje dziecko chodzi do szkoly

                                                    Kordi,

                                                    Gdzies na koncu wszystko kreci sie wokol pieniedzy.
                                                    Jezeli w sezonie polecany tutaj kemping kosztuje 10kzl za 2 tyg. To za te same pieniadze zorganizuje kanary z przelotem i hotelem w opcji hb.

                                                    Zgadzam sie ze sposob na spedzenie wakacji swietny jednak ceny juz nie.

                                                    Jak szukacie okazji? Temat kempingow jest dla mnie nowy i szczerze mowiac nie wiem gdzie zaczac.
                                                    Audi A4 1.8TFSI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...